Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

HAVLU

Yaşam alanlarımızda hijyenin ve temizliğin yolunun geçtiği banyomuzda belki de en çok dokunduğumuz şeydir havlu. Artık kurulanmakla birlikte dekorasyon objesi olarak da öne çıkan ve de çeşitli özelliklere sahip havlularımızı alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini, nasıl seçim yapmamız gerektiğini biliyor muyuz?

Gelin bu yazımızda size hem havlu hakkında kısa bir bilgi verelim hem de doğru alışveriş için pratik ipuçları.

Havlu kelimesinin nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi? Aslında Arapça’da kadife kumaşların üstündeki ince tüylere verilen ‘hav’ kelimesinden türetilmiştir. Bir havludan herkesin en öncelikli beklentisi elbette suyu iyi emme özelliğine sahip olmasıdır. Bunu sağlayan ise iplik ve dokuma ile oluşturulan kumaşın özel bir işlemden geçirilmiş olmasıdır.

Artık günümüzde tüketiciler; el havlusu, yüz havlusu, banyo havlusu, havlu seti, havlu bone, plaj havluları, ayak havlusu, özel koleksiyon havlu türlerini farklı kalitede ve özellikte alabilmektedir.

Doğru tercih yapmanıza yardımcı olacak bilgilere gelirsek;

  • Günlük ya da dekorasyon amaçlı ama mutlaka alacağınız havlunun kullanım amacına karar verin. Ancak sadece tasarımına ve desenine bakarak almayın.
  • Havlu türleri farklı boyutlarda ölçülendirilir, öncelikle almak istediğiniz ölçüyü belirleyin.
  • Yumuşaklık, su emici özelliği yüksek ve de dayanıklı ürünler arıyorsanız, havlunun içeriğinde yer alan ve tüm bu özellikleri etkileyen iplik türüne dikkat edin.
  • Teninize uygun ve çevreye duyarlı bir ürün arıyorsanız %100 pamuk ve bambu gibi doğal lifler tam da size göre. Pamuk lifleri ağırlığının 25 katı suyu emme özelliği nedeniyle de mükemmel bir tercihtir.
  • Yumuşak bir havlu seçimi yapmayacaksanız, kullanım süresi arttıkça kumaşın giderek sertleşeceği bilgisini unutmayın.
  • Kaliteli havlu almanız, sık yıkanan ve kurulama işlemi göre havlunuzun dikişlerinin atmasını minimuma indirecektir.
  • Kaliteli havluyu nasıl anlarız diye soruyorsanız, elinize alarak diyeceğiz. Eğer havlunun zeminini çok rahat görüyorsanız kalitesiz bir havluyu tuttuğunuzu anlayabilirsiniz. Kaliteli bir havlu için derin bukleli, iplikleri dik dura, kabarık bir havlu tercih etmelisiniz.

Ve havlunuzun üzerinde yer alan genellikle 30 derece yazan yıkama talimatlarına kesinlikle uymalısınız.

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.